Ameliyat Hakkında …

Ameliyat Hakkında …

Ameliyat riskleri :
Ameliyat öncesi bazı risklerin bilinmesi ve azaltılması cerrahi uygulamanın başarısını etkiler Elbette her cerrahi işlem gibi bariyatrik cerrahinin de riskleri ve komplikasyonları vardır. Ancak bu kötü sonuçlar iyi bir ameliyat öncesi değerlendirme ve deneyimli bir ekiple kolaylıkla bertaraf edilebilir.Obez kişilerde her türlü cerrahi girişim belli oranlarda risk oluşturur.Bu risk;fazla kilolara,yaşa, şişmanlığın süresine veeşlik eden hastalıklara bağlıdır.Bu da iyi bir hazırlık süreci gerektirir.Bu belki “beklemek” anlamına gelse de hazırlıksız bir şekilde sürece başlayıp sonrasında başa çıkamayacağınız risklerle karşılaşmaktan daha iyidir.

Cerrahi metodun başarısı :
Cerrahi metodun başarısı; ameliyat öncesi uygun hasta seçimine,yeterli hazırlık dönemine,obezite cerrahisi konusunda deneyimli ameliyat ekibine ve etkin ameliyat sonrası bakım-takip protokolüne bağlıdır.Obezite cerrahı, Endokrinolog, Anestezist ,Diyetisyen birlikte çalıştığında ve ameliyat sonrası hasta uyumu ile birlikte alınacak sonuç başarılı olur.

Ameliyat sonrası :
Bariyatrik cerrahi sonrası yeniden kilo alımını engellemek için mutlaka cerrahın kontrolünde kalmak, önerilen yeni hayat tarzına (diyet ve egzersizler) maksimum ayak uydurmak gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hızlı İletişim